4.01.2023 r.  w 12 miastach w Polsce – siedzibach  komitatów okręgowych  odbyły się zawody  okręgowe XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w których wzięli udział najlepsi  uczniowie szkół hotelarskich.

W okręgu nr 5 (obejmującym woj. podkarpackie i woj. lubelskie) w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie  naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie etapu szkolnego: Julia Dudek  kl. 4gh i Wiktoria Bartosik kl. 4 h.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie w czasie 45 minut testu on-line składającego się z 60 pytań  z zakresu szerokiej wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego „Turystyka odpowiedzialna”.

Począwszy od pierwszej edycji, celem olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych. Tegoroczny temat przewodni ma za zadanie skłonić uczestników do zastanowienia się nad wpływem turystyki na gospodarkę, środowisko naturalne i społeczności lokalne.

Uczennicom serdecznie gratulujemy udziału. Komitetu Główny Olimpiady, spośród 332 uczestników zawodów okręgowych z całej  Polski, wyłoni 30 finalistów zawodów centralnych.

Opiekę nad uczennicami sprawowała i do olimpiady przygotowała p. Ewa Starego.