Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Natomiast w Krakowie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki, obejrzeliśmy wystawę stałą Kościuszko- bohater wciąż potrzebny oraz wystawę figur woskowych Polaków drogi do wolności. Drugi dzień spędziliśmy na zwiedzaniu historycznego zespołu miasta, czyli Rynku Głównego z kościołem Mariackim i ołtarzem Wita Stwosza. W Sukiennicach, gdzie mieści się Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku, podziwialiśmy obrazy i rzeźby zgromadzone w Salach Bacciarellego, Michałowskiego, Siemiradzkiego i Chełmońskiego. W trakcie spaceru zobaczyliśmy gotycką wieżę ratuszową, zabytkowe kamienice i kościoły, słynny Teatr im. Juliusza Słowackiego oraz Planty z Barbakanem. Na wzgórzu wawelskim zwiedziliśmy Katedrę oraz groby królewskie, dotknęliśmy serca Dzwonu Zygmunta oraz podziwialiśmy ziejącego Smoka Wawelskiego. Trzeciego dnia udaliśmy się na krakowski Kazimierz. Przeszliśmy najważniejszą arterią dzielnicy, czyli ulicą Szeroką, oglądając dawne kamieniczki i synagogi. W jednej z nich- Remu, zapoznaliśmy się z zasadami judaizmu. Synagoga wraz z przylegającym do niej cmentarzem tworzą unikatowy i bezcenny zespół żydowskiej architektury i sztuki sakralnej sięgający XVI wieku. Duże wrażenie wywarła na nas historia Apteki Pod Orłem, jedynej apteki znajdującej się w getcie krakowskim.