29 lutego 2024 r. uczniowie klasy 4a oraz klasy 3hr (12 osób) wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Dwuetapowy konkurs skierowany został do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Podczas I etapu w formule online, zostaną wyłonieni uczniowie, którzy mogą wziąć udział w finale (II etap), składającym się z części pisemnej oraz ustnej. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Najlepszych 10 osób z każdego województwa przechodzi do etapu ogólnopolskiego. Ten zwyczajowo odbywa się w Katowicach. Organizatorami konkursu są Krajowa Izba Doradców Podatkowych i Ministerstwo Finansów. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych, upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego. Etap II (finał) odbędzie się 05.04.2024 r. w miejscu wskazanym przez organizatora. Życzymy uczniom powodzenia i z niecierpliwością czekamy na wyniki. Konkurs przeprowadzili nauczyciele przedmiotów ekonomicznych p. Jolanta Semenowicz i p. Wojciech Jodłowski.