W pierwszą sobotę października 2023 uczniowie klas maturalnych z Archidiecezji Przemyskiej wzięli udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Tegoroczna Pielgrzymka Maturzystów z Archidiecezji Przemyskiej przed tron Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze odbyła się  pod hasłem „ Z Maryją przez życie”. Jak zawsze był to dla młodych czas modlitwy i wypraszania łaski dobrego zdania egzaminów maturalnych oraz rozeznawania drogi powołania.

Spotkanie maturzystów na Jasnej Górze rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, które zakończyło się konferencją „Z Maryją przez życie” przygotowaną i wygłoszoną w Bazylice Jasnogórskiej przez ks. Andrzeja Bienia.

Po konferencji uczestnicy pielgrzymki udali się na Wały Jasnogórskie, gdzie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Z kolei po tej modlitwie wrócili do Bazyliki, gdzie miała miejsce uroczysta Msza Święta w intencji maturzystów, której przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej.

Tegoroczną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę zakończył Apel Jasnogórski i nabożeństwo różańcowe pod hasłem” Różaniec to skarb, który trzeba na nowo odkryć ( św. Jan Paweł II) przed cudownym obrazem Matki Bożej.

Pełni nadziei i ufności w opiekę Matki Bożej Częstochowskiej udaliśmy się w drogę powrotną, dziękując Bogu za ten czas pielgrzymowania.