Zapraszamy maturzystów i wychowawców,  do wyjazdu, do Częstochowy w sobotę 7 października 2023 roku.

Warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II, który powiedział, że Jasna Góra jest „Ołtarzem Ojczyzny” i „Konfesjonałem Narodu”. Dlatego przed maturą, w bardzo ważnym momencie życia, gromadzimy się przy tym „ojczyźnianym ołtarzu”, aby – we wspólnocie koleżanek i kolegów, nauczycieli i katechetów, wychowawców i duszpasterzy – trwać na modlitwie, razem z Maryją Matką Jezusa, która bezgranicznie uwierzyła i zawierzyła Panu Bogu. To od Matki Najświętszej mamy uczyć się wiary, miłości, ufności i słuchania Pana Boga, by dokonywać właściwych wyborów życiowych w perspektywie życia wiecznego w niebie.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

• 30– Zawiązanie wspólnoty;
    KONFERENCJA: Z Maryją przez życie – ks. Andrzej Bienia (Bazylika)
  • 30– Droga Krzyżowa (Wały Jasnogórskie)
  • 30– MSZA ŚWIĘTA – przewodniczy ks. bp Stanisław Jamrozek (Bazylika)
  • 00– Apel Jasnogórski
  • 15– Różaniec to skarb, który trzeba na nowo odkryć (Jan Paweł II) – nabożeństwo różańcowe

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY!