ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OLIMPIADZIE WIEDZY O WIELKICH POLAKACH: „SŁUDZY BOŻY – RODZINA ULMÓW”

Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach dla uczniów szkół średnich 2022/23

Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu
zaprasza wszystkich uczniów szkół średnich
do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach.
W bieżącym roku szkolnym (2022/2023) Olimpiada będzie dotyczyć Rodziny Ulmów.

REGULAMIN

1. Organizatorzy Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach – Sługach Bożych:Rodzinie Ulmów:
  • Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu;
  • Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym;
  • Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, oddziały w Przemyślu i Krośnie.
  1. Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach organizowana jest z racji szerzenia znajomości heroicznego zachowania Sług Bożych Rodziny Ulmów i zaplanowanej ich beatyfikacji 10 września 2023 r. w Markowej.
  2. Olimpiada jest organizowana dla młodzieży szkół średnich znajdujących się na terenie Archidiecezji Przemyskiej.
  3. Olimpiada składa się z dwóch etapów.
  4. Pierwszy etap (szkolny)zostanie przeprowadzony 13 kwietnia 2023 roku w szkołach.
  5. W zespołach szkół etap szkolny olimpiady organizuje się w każdym rodzaju szkoły średniej oddzielnie:
  • liceum ogólnokształcące;
  • technikum;
  • szkoła branżowa.
  1. Do drugiego etapu (finału) awansuje:
  • jedna osoba, jeśli w etapie szkolnym uczestniczyło do 7 uczniów;
  • dwie osoby, jeśli w etapie szkolnym brało udział od 8 do 15 uczniów;
  • trzy osoby, jeśli w etapie szkolnym uczestniczyło więcej niż 15 uczniów.
  1. Warunkiem zakwalifikowania do finałuuczniów, o których mowa w paragrafie 7 jest uzyskanie wyniku co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia.
  2. Drugi etap (finał) będzie etapem pisemnym i odbędzie się 25 maja 2023roku w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Łańcucie (ul. Górne 1, aula w dolnej części kościoła) o godz. 10.00.
  3. Jeżeli wynik punktowy w finale jest taki sam u kilku osób, Komisja Diecezjalna bierze pod uwagę ilość punktów uzyskanych przez te osoby w etapie szkolnym.
  4. Obowiązująca literatura do etapu pierwszego:
    – Samarytanie z Markowej – dr Mateusz Szpytma (do pobrania poniżej);
    – biografia Rodziny Ulmów zamieszczona na stronie ulmowie.pl.
  5. Obowiązująca literatura do etapu drugiego (finału):
    – materiały z etapu pierwszego;
    – Mateusz Szpytma, Jarosław Szarek, Rodzina Ulmów, Kraków 2014.
  6. Skład JURY do trzeciego etapu ustalają organizatorzy.
  7. Patronami honorowymi olimpiady są: JE. Ks. Abp Adam Szal Metropolita Przemyski oraz Ks. Dariusz Wilk, Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.
  8. Nagrody i wyróżnienia:
  • za pierwszy etap – zachęca się katechetów do nagrodzenia odpowiednią oceną, można wpisać pochwałę do dziennika (wskazane są nagrody, dyplomy i wyróżnienia ufundowane przez dyrektora szkoły lub ks. proboszcza)
  • za finał – dla każdego uczestnika przewidziana jest nagroda książkowa, a dla laureatów przewidziane są wartościowe nagrody rzeczowe.
  1. Zgłoszenie osób do etapu drugiego (finału) winno nastąpić nie później niż do 25 kwietnia 2023 r.roku na adres Wydziału Nauki Katolickiej w Przemyślu.
  2. Odpowiedzialnym za organizację Olimpiady jest ks. dr hab. Waldemar Janiga – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.
  3. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany regulaminu Olimpiady.

Osoby , które chcą wziąć udział w olimpiadzie zgłaszają się do katechetów, do 05.04.2023r.

Wyniki olimpiady zostaną podane na stronie internetowej szkoły.

DO POBRANIA:

Samarytanie z Markowej - dr Mateusz Szpytma